Konferencja Data Analytics Meeting, 22-23 czerwca | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-14

Konferencja Data Analytics Meeting, 22-23 czerwca

dam
W dniach 22-23 czerwca na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej odbędzie się konferencja Data Analytics Meeting.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w otwartych wykładach w Auli 107, które odbędą się:

• 22 czerwca w czwartek o godzinie 17:15-18:00, dr Mateusz Jankiewicz, UMK Toruń z wystąpieniem pt. „Znaczenie analiz przestrzennych i przestrzenno-czasowych w badaniach ekonomicznych”,
  • 23 czerwca w piątek o godzinie 9:15-10:00, na którym dr Maciej Beręsewicz, prof. UE Poznań z wystąpieniem pt. “Ilu jest w Polsce cudzoziemców? Metody szacunku wielkości populacji w oparciu o rejestry administracyjne i big data”.

Celem konferencji jest wspieranie rozwoju studentów poprzez stworzenie środowiska sprzyjającego dyskusji nad ich pracami badawczymi, pobudzanie krytycznego myślenia oraz praktykowanie umiejętności publicznego występowania. Udział w konferencji umożliwi nawiązanie kontaktów z innymi studentami, doktorantami oraz pracownikami naukowymi, dając okazję do wymiany doświadczeń i pomysłów. Ponadto autorzy najlepszych referatów zostaną zaproszeni do publikacji wyników swoich badań w renomowanych czasopismach naukowych. Każdy z autorów referatu czy plakatu otrzyma zaświadczenie o uczestnictwie w konferencji. Osoby, które wezmą udział w warsztatach otrzymają certyfikaty potwierdzające ten udział.

Obszary tematyczne
  • Wielowymiarowa analiza danych i analityka przestrzenna
  • Modelowanie i prognozowanie zjawisk społeczno-gospodarczych
  • Ekonometria i inżynieria finansowa