Podsumowanie International Staff Week | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-12

Podsumowanie International Staff Week

week
W dniach 22- 26 maja b.r. na Politechnice Gdańskiej odbył się Interantional Staff Week dla naukowców, dydaktyków i pracowników partnerskich uniwersytetów, którego tematem przewodnim były: zrównoważony rozwój, różnorodność i wellbeing. Zaproszeni Goście poznali zarówno obszary działania jak i kierunku przyszłego rozwoju naszej Uczelni, a także zwiedzili Gdańsk oraz spędzili cały dzień poznając piękno Kaszub.

Wydział Zarządzania i Ekonomii aktywnie włączył się w organizację tygodnia między innymi poprzez przygotowanie dla uczestników dwóch warsztatów: Integrating sustainable management into the courses at HEIs prowadzonego przez dr hab. Małgorzatę Ziębę, prof. uczelni i mgr Eljas Johansson, oraz Diversity & Inclusion prowadzonego przez dra Pawła Ziemiańskiego i dr Katarzynę Stankiewicz. Oprócz części oficjalnej programu przewidziano także czas na networking i wspólną integrację oraz zwiedzanie Wydziału.

W International Staff Week uczestniczyło ponad 30 przedstawicieli partnerskich uniwersytetów z 10 krajów w tym z Czech, Estonii, Finlandii, Grecji, Litwy, Niemiec, Rumunii, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

W jego trakcie zorganizowano także osobną ścieżką tylko dla przedstawicieli partnerskich uniwersytetów zainteresowanych nawiązaniem i/lub pogłębieniem współpracy z naszym Wydziałem. W jej ramach – oprócz wspomnianych warsztatów – Goście naszego Wydziału mieli okazję zwiedzać Browar Amber, gdzie zostali przyjęci przed Dyrektora Marketingu Pana Marka Skrętnego.

Dzięki owocnym spotkaniom m.in.: zainicjowano rozmowy dotyczące podpisania umowy międzyinstytucjonalnej w ramach programu Erasmus + z Uczelniami z Estonii (Tallin University of Technology oraz Delta Management School of the University of Tartu) oraz rozwijania współpracy w kierunku  podwójnego dyplomowania z Hochschule Niederrhein.

International Staff Week odbył się w ramach Obchodów 30-lecia Wydziału.

Fotorelacja 1

Fotorelacja 2