EUROPIUM dla dr Marty Kuc-Czarneckiej | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-06-14

EUROPIUM dla dr Marty Kuc-Czarneckiej

europium
Dr Marta Kuc-Czarnecka uzyskała grant EUROPIUM (IDUB) w ramach, którego odbędzie trzymiesięczny staż naukowy na Barcelona School of Management, Universitat Pompeu Fabra (BSM-UPF).

Współpraca z prof. A Saltelli oraz Sustainability observatory na BSM-UPF polegać będzie na łączeniu zagadnień analizy wrażliwości, mierników syntetycznych oraz modeli równań strukturalnych w kontekście pomiaru i monitoringu stopnia realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Metoda ta pozwoli na uchwycenie różnych wymiarów zrównoważonego rozwoju oraz zrozumienie złożonych relacji między nimi, zarówno  w kontekście korelacji, przyczynowości, ale również entropii.

Nadrzędnym celem tego projektu jest wypracowanie innowacyjnego podejścia do pomiaru i monitorowania stornia realizacji SDG, z naciskiem na identyfikację trendów konwergencji/dywergencji w osiąganiu założonych celów zrównoważonego rozwoju.

Gratulujemy!

Więcej o programie EUROPIUM