Pożegnanie dr hab. Jerzego Ossowskiego, prof. uczelni | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-12

Pożegnanie dr hab. Jerzego Ossowskiego, prof. uczelni

Jerzy Ossowski
Rodzinie i przyjaciołom dr hab. Jerzego Ossowskiego, prof. uczelni najszczersze wyrazy współczucia składają: Dziekan, Rada Wydziału oraz cała społeczność Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Z głębokim żalem żegnamy dzisiaj naszego przyjaciela, dobrego kolegę, pełnego pasji naukowca i gotowego do poświęceń nauczyciela.

Jego bliscy współpracownicy mówią o nim:

"Był wspaniałym ekonomistą i skromnym człowiekiem",

"Każdego traktował na równi - dobrze”,

“Bardzo lubiłam z nim rozmawiać".

Dr hab. Jerzy Ossowski, prof. uczelni urodził się w 1946 roku w Gdyni.

W latach 1999-2005 pełnił funkcję Prodziekana ds. Nauki na naszym Wydziale, w latach 1996-1999 oraz 2009-2014 Kierownika Katedry Nauk Ekonomicznych, a w latach 2005-2012 Redaktora Działu Wydawnictwa Politechniki Gdańskiej.

Jego główne zainteresowania badawcze powiązane były z ekonometryczną analizą mikro i makro relacji, modelami multiplikatywnymi i analizami statystyczno-ekonometrycznymi.

Był autorem wielu prac naukowych, innowacyjnych koncepcji, promotorem rozpraw doktorskich i kierownikiem wielu projektów.

Nieodżałowana strata dla wszystkich, którzy mieli możliwość poznać osobiście Pana Profesora.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 20 maja o godzinie 14:00 Mszą Pogrzebową w Kościele p.w. Matki Boskiej Bolesnej ul. Księdza Stanisława Zawackiego 4 w Gdyni Orłowie.