„Kraina pozytywnej energii” na Pikniku Fahrenheita | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-05-29

„Kraina pozytywnej energii” na Pikniku Fahrenheita

słońce
Nauka z klimatem to temat przewodni tegorocznego Pikniku Nauki Fahrenheita, który odbył się w ostatnią niedzielę maja na Górze Gradowej w Gdańsku. W jego trakcie dzieci mogły przenieść się do Krainy Pozytywnej Energii, biorąc udział w energetycznym konkursie przygotowanym przez Centrum Analiz Strategicznych i Dział Promocji Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.

Na plenerowym wydarzeniu zorganizowanym przez Związek Uczelni Fahrenheita i Hevelianum szczególną uwagę poświęcono tematom związanym ze środowiskiem i ekologią. Program prezentowany na scenie odwoływał się do Celów Zrównoważonego Rozwoju wyznaczonych przez ONZ, w tym do edukacji w zakresie codziennych nawyków i wyborów konsumenckich. Na scenie i na terenie pikniku do wspólnej zabawy zapraszały przyjazne postacie Słońca, Wiatraka i Atomu, które opowiadały w jaki sposób mogą wytworzyć energię elektryczną. Dzieci rozwiązując quiz na tabletach mogły wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród takich jak kreatywne zestawy do przeprowadzenia eksperymentów związanych z odnawialnymi źródłami energii, czy zbudowania miniaturowego modelu pieca słonecznego i słonecznego podgrzewacza do wody.

Tegoroczny Piknik Nauki Fahrenheita cieszył się dużym zainteresowaniem a piękna wiosenna pogoda sprzyjała spędzeniu czasu na świeżym powietrzu.