Spotkanie z prof. Wojciechem Czakonem, 20 kwietnia | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-04-08

Spotkanie z prof. Wojciechem Czakonem, 20 kwietnia

Wojciech Czakon
Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie z prof. Wojciechem Czakonem z Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. „Dokąd zmierza zarządzanie?”

Data i miejsce: 20 kwietnia, godz. 13.15 w Audytorium 107 WZiE

Prof. dr hab. dr h.c. Wojciech Czakon jest profesorem nauk ekonomicznych. Posiada tytuł profesora zwyczajnego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie pełni funkcję kierownika Katedry Zarządzania Strategicznego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2012 r. jest członkiem Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk, a od 2019 r. członkiem Rady Doskonałości Naukowej.

Prof. Wojciech Czakon jest bardzo aktywny na forum międzynarodowych organizacji naukowych takich jak: Association Internationale de Management Strategique (AIMS), European Academy of Management (EURAM), European Institute for Advanced Studies in Management (EIASM), Academy of Management oraz International Society of Professionals in Innovation Management (ISPIM).

Jego zainteresowania naukowe koncentrują się w dyscyplinie nauk o zarządzaniu, subdyscyplinie zarządzania strategicznego, w nurcie behawioralnym, głównie na zjawiskach, procesach i strukturach międzyorganizacyjnych.

Prof. W. Czakon zrealizował łącznie 31 projektów badawczych w tym: 3 ze środków Unii Europejskiej (m.in. w ramach 7 Programu Ramowego UE i Programu Horyzont 2020) i 4 finansowanych w ramach konkursów MNiSzW i Narodowego Centrum Nauki. Jest członkiem komitetów redakcyjnych następujących czasopism: Long Range Planning – editorial board, Industrial Marketing Management – editorial board, Journal of Family, Business Strategy – editorial board, Journal of Economics and Management – editor in chief, Journal of Contemporary Management – head of the scientific board, Journal of Entrepreneurship, Management and Innovation – editorial board oraz Central European Management Journal – editorial board.

Dorobek publikacyjny prof. W. Czakona to: 240 prac naukowych, w tym: 5 monografii (jedna w języku angielskim), 2 podręczniki, 9 redakcji prac zbiorowych (3 anglojęzyczne) 45 artykułów indeksowanych w Scopus, 40 artykułów indeksowanych na liście JCR. Prace współautorskie opublikował z 45 współautorami.

Dane naukometryczne prof. W. Czakona: 5.971 cytowań w bazie danych Publish or Perish, indeks Hirscha = 37; Według Scopus 782 cytowań h=16, według WoS 665 cytowań h=14.

W zakresie kształcenia kadry naukowej prof. Czakon wypromował 6 doktorów, był recenzentem 29 prac doktorskich dla uczelni polskich i zagranicznych, był recenzentem w 20 postępowaniach habilitacyjnych dla uczelni polskich i zagranicznych, a także w 10 postępowaniach o uzyskanie tytułu profesora. Prowadzi działalność dydaktyczną na wszystkich poziomach studiów w polskich i zagranicznych instytucjach akademickich. Prowadził również wykłady na rzecz słuchaczy szkół doktorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim, Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.

Prof. Wojciech Czakon 23 marca 2023 r. otrzymał tytuł i godność doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Był także honorowany nagrodą Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, nagrodami Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk, a także nagrodami rektorów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.