Polskie tłumaczenie dzieł Ernsta Cassirera | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-04-25

Polskie tłumaczenie dzieł Ernsta Cassirera

książka
Nakładem Wydawnictwa Marek Derewiecki ukazało się właśnie polskie tłumaczenie trzeciego tomu Filozofii form symbolicznych Ernsta Cassirera.

Tom zatytułowany „Fenomenologia poznania" wraz z dwoma poprzednimi: „Język” (2018) oraz „Myślenie mityczne” (2020) składa się na jedno z najważniejszych dzieł dwudziestowiecznej filozofii kultury.

Publikacja ta stanowi zwieńczenie kilkuletnich prac nad kierowanym przez dr hab. Przemysława Parszutowicza, prof. uczelni – i realizowanym we współpracy z dr Andrzejem Karalusem oraz prof. Ralfem Beckerem – projektem obejmującym m.in. przekład i opracowanie tego monumentalnego, łącznie daleko ponad 1000 stronicowego dzieła.

Więcej na temat publikacji