Zbiórka na rzecz zaprzyjaźnionej uczelni w Odessie | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-22

Zbiórka na rzecz zaprzyjaźnionej uczelni w Odessie

siepomaga
Dobra energia pilnie potrzebna. Szanowni Państwo, drogie Koleżanki i drodzy Koledzy, nasi przyjaciele z Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Odessie, z Uczelni z którą współpracuje nasz Wydział, znaleźli się w poważnych kłopotach...

Na skutek rosyjskich ataków rakietowych Odessa znalazła się w pierwszej piątce miast z najmniejszym dostępem do elektryczności. Uczelnia boryka się z brakiem prądu przez wiele godzin w ciągu dnia, a czasami w sposób ciągły przez dłuższy okres.

Ten stan uniemożliwia użycie sprzętu elektronicznego wykorzystywanego na co dzień w edukacji i pracy administracyjnej.

Niektóre pomieszczenia w budynkach pozostają bez ogrzewania, co dodatkowo utrudnia codzienne życie.

Narodowy Uniwersytet Ekonomiczny w Odessie jest jedną z wiodących uczelni ekonomicznych w kraju. Studiuje na niej obecnie ponad 3 000 studentów, w tym 50 z zagranicy oraz 185 doktorów i docentów. W trwających trudnych czasach wszyscy dokładają wszelkich starań, aby utrzymać wysoki poziom kształcenia, co staje się coraz większym wyzwaniem.

Najpilniejszymi potrzebami uczelni w Odessie są:

• 3 agregaty prądotwórcze 10 kW;
  • 4 inwertery 3 kW;
  • 8 akumulatorów 200Ah;
  • 4 gigabitowe switche, wyposażone w 24 porty;
  • 5 routerów WiFi.

Wesprzyj zbiórkę

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy są w stanie udzielić pomocy o wpłaty datków na pomoc dla Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Odessie.

Dziękujemy za każdą wpłatę!

Inicjatorem zbiórki są pracownicy Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, jej organizatorem jest Caritas Archidiecezji Gdańskiej.