Spotkanie z przedstawicielami firmy KAINOS | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-27

Spotkanie z przedstawicielami firmy KAINOS

Kainos
W piątek 17 marca 2023 roku w ramach cyklu: „Za kulisami biznesu” mieliśmy okazję  zza kulis przyjrzeć się pracy konsultanta Workday.

Pani Martyna Nowińska oraz Pan Michał Majcherek (absolwent naszego Wydziału), konsultanci Workday w KAINOS opowiadali o swoich ścieżkach kariery, zadaniach, organizacji  pracy oraz atmosferze panującej w KAINOS.

W pierwszej części spotkania Goście opowiedzieli o kulisach pracy w KAINOS - przedsiębiorstwa z siedzibą w Belfaście, ale działającego i zatrudniające na całym świecie ponad 3000 osób w 20 biurach. Zasadniczą część spotkania poświęcono oprogramowaniu Workday – specjalizującego się w aplikacjach do zarządzania finansami, ERP i HCM, którego partnerem od ponad dekady jest KAINOS.

Ponieważ głównym zadaniem Konsultantów oprogramowania Workday jest tworzenie funkcji spersonalizowanych dla konkretnego Klienta, to firma KAINOS szuka na te stanowiska kandydatów o określonych predyspozycjach. Co ciekawe, na początku współpracy nie oczekuje się od pracowników znajomości Workday. Konsultant powinien natomiast posiadać umiejętności dobrej komunikacji, zarządzania własnym czasem, łatwości w uczeniu się nowych technologii, przyswajania wiedzy oraz rozwiązywania problemów. 

Nasi Goście zaprezentowali zakres zadań Konsultantów, do którego należało: określanie obszaru projektu, zbieranie wymagań, prowadzenie dokumentacji, projektowanie i budowanie integracji oraz testowanie. Przedstawiono ścieżki kariery od Trainee i  Associate aż do Manager i Principal. Szczególne zainteresowanie wzbudziło omówienie środowiska pracy w KAINOS, gdzie możliwość nauki i przygotowywanie do certyfikacji odbywa się w ramach czasu pracy. W KAINOS pracuje się w międzynarodowym środowisku, codzienne zadania są zróżnicowane, a zachowywanie work-life balance jest codziennością.

Integralną częścią spotkania był czas poświęcony na Q&A. Padło bardzo wiele, czasami zaskakujących pytań, ale zawsze dotyczących różnorodnych aspektów zatrudnienia i pracy w KAINOS. Mikrofony podawane z rąk do rąk rozgrzały się do czerwoności, a studenci, którzy zadali najciekawsze pytania oraz najwięcej pytań, otrzymali drobne upominki.   

Fotorelacja

85 wyświetleń