Spotkanie z przedstawicielami Banku Nordea | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Szukaj

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-03-24

Spotkanie z przedstawicielami Banku Nordea

Nordea
Fraudy i przestępstwa finansowe to zjawiska których skala drastycznie nasiliła się wraz z początkiem pandemii COVID-19 wystawiając na szwank finanse osób prywatnych, firm i banków. Jak walczyć z taką przestępczością? Jak banki mogą zabezpieczyć swoich klientów przed skutkami działań kryminalnych? O tym przedstawiciele firmy Nordea mówili studentom Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Tarek Dweik oraz George Triantafillos pracujący na stanowisku Business Area Technology Leader podzielili się na zaproszenie dr inż. Sebastiana Wilczewskiego swoim bogatym doświadczeniem praktycznym w tym zakresie. W trakcie 90 minutowego spotkania nie tylko pokazali możliwe działania banków, ale odpowiadali na trafne i niezwykle dociekliwe pytania studentów. Temat okazał się na tyle inspirujący, że sama sesja pytań i odpowiedzi trwała około 30 minut. Studentów interesowało nie tylko to jak zwalczać przestępczość związaną z finansami, ale również to jak banki mogą przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2, w jaki sposób wybierane są strategie inwestowania oraz jak banki skandynawskie prezentują się na tle innych krajów takich jak Polska czy Chiny. To ostatnie szczególnie interesowało studentów, którzy studiują w Polsce w ramach programów wymian studenckich.

Dodatkowo poruszone zostały kwestie związane z pracą w dużej międzynarodowej korporacji np. jak budować przyjazną, wręcz rodzinną atmosferę w firmie zatrudniającej prawie 5 000 osób tylko w samej Polsce. Studenci otrzymali również wskazówki jakie są dobre praktyki stosowane przez nowoczesnych liderów oraz jak istotna jest znajomość języków obcych, zwłaszcza w wielokulturowych organizacjach. Wypada tutaj również nadmienić, że spotkanie odbywało się w całości w języku angielskim.

Wykład, który zgromadził liczne grono studentów (około 60 osób) odbył się w ramach inicjatywy „Za kulisami biznesu” która realizuje strategię Wydziału w zakresie zwiększenia obecności praktyków na Uczelni. Tak liczne grono studentów udało się zgromadzić dzięki zaangażowaniu pracowników Wydziału: dr hab. inż. Krystian Zawadzkiego prof. Uczelni, dr Beaty Krawczyk-Bryłka, dr hab. inż. Aleksandra Orłowskiego prof. Uczelni czy dr inż. Sławomira Ostrowskiego.

Fotorelacja

94 wyświetleń