Gra symulacyjna na zajęciach z logistyki | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-22

Gra symulacyjna na zajęciach z logistyki

gra symulacyjna

Jak odkryć tajemnice zarządzania logistyką?

Logistyka dzieje się w świecie widocznym i niewidocznym. Z jednej strony zachodzi w systemach ERP, mailach, telefonach i faxach (tak, ta technologia jeszcze istnieje), a także na spotkaniach. Z drugiej strony jej rezultaty widać w postaci dostaw, zapasów, zrealizowanej produkcji i odbiorach u klientów.

Jak w trakcie 30 godzin wytłumaczyć studentom wszystkie zawiłości i zależności procesów logistycznych?

Najłatwiej zacząć od gry symulacyjnej.

Na naszym Wydziale dr inż. Joanna Czerska w ramach przedmiotu Logistics Management (BIM) oraz dr Mateusz Muchlado w ramach przedmiotu Forecasting (MSU) wykorzystują grę symulacyjną, by wprowadzić studentów w świat logistyki i jej wyzwań. Używają tej metody by zbudować zrozumienie logistyki w pełnym jej zakresie, aby w trakcie kolejnych zajęć zagłębić się w szczegóły, obliczenia i wnioski. Dzięki temu studencci nie tylko się uczą ale i dobrze bawią walcząc o jak najlepsze wyniki swoich procesów logistycznych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gry przeprowadzonej w poniedziałek 20 marca 2023 roku.