Ewa Sobieniak na Konferencji MUN w Stanach Zjednoczonych | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-03-30

Ewa Sobieniak na Konferencji MUN w Stanach Zjednoczonych

ONZ
Ewa Sobieniak miała możliwość uczestniczenia w prestiżowej konferencji MUN. Konferencja MUN to skrót od "Model United Nations" (Model Organizacji Narodów Zjednoczonych). Jest to rodzaj symulacji, w której uczestnicy odgrywają rolę delegatów różnych państw, którzy uczestniczą w obradach Organizacji Narodów Zjednoczonych. Celem konferencji MUN jest naśladowanie rzeczywistych obrad ONZ, aby pomóc uczestnikom lepiej zrozumieć działania międzynarodowej wspólnoty oraz rozwiązywać globalne problemy.

Podczas konferencji MUN uczestnicy reprezentują konkretne państwa i pracują nad rozwiązywaniem problemów międzynarodowych, takich jak konflikty zbrojne, zmiany klimatyczne, prawa człowieka czy rozwijające się kryzysy. Uczestnicy dyskutują, negocjują i przygotowują rezolucje, starając się osiągnąć porozumienie i rozwiązać konflikty, tak jak to robią prawdziwi delegaci ONZ.

Konferencje MUN są często organizowane w szkołach i na uczelniach jako forma edukacji globalnej, która pomaga uczestnikom rozwijać umiejętności negocjacyjne, rozumieć procesy międzynarodowe i pogłębiać swoją wiedzę o problemach światowych. To także doskonała okazja do budowania umiejętności publicznego przemawiania oraz rozumienia perspektyw innych krajów i kultur.