"Do czego można wykorzystać wiatr?" - Konkurs dla Uczniów | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-15

"Do czego można wykorzystać wiatr?" - Konkurs dla Uczniów

hub

Szanowni Uczniowie!

Zapraszamy do udziału w Konkursie, organizowanym przez Hub dla ZiEmi, czyli Strefę Zrównoważonego Rozwoju Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej:

Temat konkursu: "Do czego można wykorzystać wiatr?"

Wiatr jest źródłem energii odnawialnej, co oznacza, że możemy korzystać z niego w sposób nieograniczony. W jaki sposób możemy to robić? Do czego można wykorzystać wiatr?

Hub dla ZiEmi zaprasza uczniów szkół średnich do indywidualnego zgłaszania niekonwencjonalnych pomysłów.

Liczy się oryginalność i praktyczność rozwiązania, czyli możliwość zastosowania nowego pomysłu w praktyce, nawet jeżeli będzie to działanie na niewielką skalę. Ważne jest to, by małymi krokami zmieniać naszą ZiEmię!

Pomysły należy zgłaszać w formie filmików trwających do 60 sekund. Komisja wyłoni trzy najlepsze pomysły, dla których nagrody przygotowało Biuro MBA Politechniki Gdańskiej, kształcące odpowiedzialnych liderów przyszłości oraz Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o.:

- za zajęcie 1-go miejsca:

• sesja mentoringowa – ścieżki rozwoju osobistego (prowadzenie: psycholog biznesu, Dyrektor MBA Politechniki Gdańskiej, dr B. Krawczyk-Bryłka) oraz
  • wizyta w Centrum Informatycznym TASK  PG i zwiedzanie superkomputera oraz
  • tablet Apple iPad 10.9" (10 gen.) 2022 Wi-Fi 64GB

- za zajęcie 2-go miejsca:

• wizyta w Centrum Informatycznym TASK  PG i zwiedzanie superkomputera oraz
  • słuchawki bezprzewodowe Bose QuietComfort 45 - nauszne

- za zajęcie 3-go miejsca:

• wizyta w Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej PG oraz
  • gimbal DJI OM 6 (Osmo Mobile 6)

Wybrane filmiki zostaną też opublikowane na oficjalnych kanałach w mediach społecznościowych Wydziału Zarządzania i Ekonomii (t.j. Facebook, TikTok) oraz zaprezentowane podczas Edukacyjnych Targów Kariery Offshore 14-15 marca 2023 r.

Harmonogram Konkursu:
- przyjmowanie zgłoszeń: do 1 marca 2023