Artykuł w czasopiśmie Gender, Technology and Development | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-01-09

Artykuł w czasopiśmie Gender, Technology and Development

czasopismo
Dr hab. Ewa Lechman oraz dr Magdalena Popowska, na zaproszenie redaktora w czasopismie Gender, Technology and Development (Taylor&Francis), Arul Chib, Nanyang Technological University, Singapore, opublikowały pracę w numerze jubileuszowym (25th Anniversary) pt. Gender, technology and development: reflections on the past, and provocations for the future.

Praca “Overcoming gender bias in the digital economy. Empirical evidence for European countries” dotyczy dysproporcji pojawiających się na tle płci identyfikowanych w obszarach tzw. STEM (Science, Technology, Engeeniring and Mathematics) oraz systemu edukacji i rynku pracy. W numerze jubileuszowym czasopisma znalazło się ponadto 6 prac natury koncepcyjno-metodycznej, oraz 6 innych prac empirycznych.

Evelyn F. Wamboye  z Pennsylvania State University, Rebecca Elmhirst z University of Brighton, Arul Chib z Erasmus University Rotterdam, oraz Philippe Doneys, Kyoko Kusakabe i Joyee Shairee Chatterjee z Asian Institute of Technology.

Redaktorami wydania byli: Gender, technology and development: reflections on the past, and provocations for the future

Więcej na stronie