Wykład o zapobieganiu przestępczości finansowej | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-12-21

Wykład o zapobieganiu przestępczości finansowej

wykład
W dniu 16.12.2022 r. odbył się wykład, podczas którego zostały przedstawione i wyjaśnione mechanizmy oraz skutki społeczne przestępczości finansowej - prania brudnych pieniędzy, korupcji i oszustw.

Na spotkaniu zostały omówione skutki nieprzestrzegania sankcji na współczesne systemy gospodarcze i polityczne oraz trendy, jak np. neobanki, kryptowaluty. Prelegent nakreślił znaczenie działań podejmowanych przez podmioty sektora produktów i usług finansowych dla przeciwdziałania przestępczości finansowej.

Prelekcję wygłosił dr Artur Preus, który jest doktorem nauk społecznych, członkiem ACAMS oraz ICA - czołowych organizacji międzynarodowych ustanawiających standardy walki z przestępczością finansową. Jest też doświadczonym praktykiem, który od wielu lat zajmuje się transformacją modeli operacyjnych przeciwdziałania przestępczości finansowej w sektorze produktów i usług finansowych. Doświadczenie oraz wiedzę zdobywał w trakcie projektów prowadzonych między innymi w HSBC, Standard Chartered, Deutsche Bank, Nordea Bank czy Allianz, będąc odpowiedzialnym za rozwój oraz doskonalenie procesów  przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, korupcji, oszustwom finansowym oraz omijania sankcji.

98 wyświetleń