Wizyta prof. Martina Wenke z Hochschule Niederrhein | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-12-08

Wizyta prof. Martina Wenke z Hochschule Niederrhein

zagraniczni studenci
W dniach 1-2 grudnia na Wydziale Zarządzani i Ekonomii PG gościliśmy prof. Martina Wenke z Hochschule Niederrhein, Faculty of Business Administration and Economics wraz z grupą ośmiu studentów tego uniwersytetu.

Wizyta była krótka, ale za to bardzo intensywna. Studenci zwiedzili część historyczną Kampusu Politechniki Gdańskiej. Zapoznali się z kierunkami studiów prowadzonymi w języku angielskim i możliwościami przyjazdu na wymianę w ramach programu Erasmus+. Część dydaktyczna wizyty obejmowała zajęcia na przedmiotach Introduction to Macroeconomics na studiach BIM oraz International Entrepreneurship na studiach drugiego stopnia, prowadzonych przez panią prof. Julitę Wasilczuk.

Na obu przedmiotach, zajęcia miały charakter warsztatowy, w oparciu o przedstawione do rozwiązania problemy. Studenci mogli wysłuchać krótkiego wprowadzenia do tematyki inflacji, głównie z punktu widzenia gospodarki niemieckiej, co pozwoliło także na znalezienie kilku podobieństw z sytuacją w Polsce. Praca w mieszanych grupach (polsko-niemiecko-chińsko-hiszpańskich) przyniosła wiele ciekawych rekomendacji, dla przedsiębiorstw w dobie inflacji koszowej. Na zajęciach z przedsiębiorczości, studenci dyskutowali na temat CSR w kontekście łańcuchów dostaw. Współpraca udowodniła, jak różnorodne doświadczenia z krajów rodzimych, mogą przyczynić się do wzbogacenia dyskusji na różne tematy. Studenci nie omieszkali także omówić tematów pobocznych – dużo emocji wywołało odpadnięcie reprezentacji Niemiec (dzień przed zajęciami) z Mundialu.

Wizyta prof. Martina Wenke odbyła się w ramach Staff Mobility for Teaching programu Erasmus+. Takie krótkoterminowe przyjazdy nauczycieli akademickich z partnerskich uniwersytetów, wzbogacają ofertę dydaktyczną naszego Wydziału. Jednocześnie, dają możliwość wymiany doświadczeń dydaktycznych i naukowych naszym pracownikom.