Gościnny wykład dla studentów z Ukrainy | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-12-04

Gościnny wykład dla studentów z Ukrainy

oleksander
24 listopada dr. hab Oleksander Melnychenko poprowadził wykład gościnny pt. „Turystyka w czasie pandemii COVID-19. Doświadczenia poszczególnych krajów UE i rola państwa w pokonaniu wyzwań” dla studentów z uniwersytetu na Ukrainie.

W dniu 24 listopada 2022 r. dr hab. Oleksandr Melnychenko prof. PG z Katedry Finansów Wydziału Zarządzania i Ekonomii poprowadził wykład gościnny w języku ukraińskim dla studentów IV roku Narodowego Uniwersytetu Biozasobów i Zarządzania Przyrodą w Ukrainie.

W trakcie wykładu została przedstawiona analiza kształtowania się budżetu państwa w Polsce pod wpływem pandemii COVID-19, rozwój gospodarki, w szczególności sektora hotelarskiego kraju w czasie trwania stosowanych restrykcji. Omówiono też wpływ pandemii na działalność obiektów hotelarskich, a także specyfikę zaspokajania opóźnionego popytu na usługi hotelarskie we Włoszech, Francji, Austrii i Hiszpanii.

Na zakończenie spotkania wywiązała się dynamiczna dyskusja, podczas której poruszono kwestie poszukiwania mechanizmów i narzędzi ożywienia ukraińskiej branży gastronomii w okresie powojennym z uwzględnieniem doświadczeń krajów UE.

Więcej na temat spotkania w języku ukraińskim

56 wyświetleń