Rethinking Economics Gdańsk, 6-8 grudnia | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-12-01

Rethinking Economics Gdańsk, 6-8 grudnia

pluralizm

Rethinking Economics Gdańsk zaprasza na debatę online Pluralizm w nauczaniu ekonomii - fanaberia czy konieczność?

Czy autorzy podręczników do makroekonomii wyciągnęli wnioski z kryzysu gospodarczego roku 2008? Czy w rozdziałach o kreacji pieniądza przeczytamy o publikacji Bank of England "Money creation In The modern economy"? Czy programy nauczania powinny uwzględniać więcej treści prezentowanych przez heterodoksyjne szkoły ekonomii?

Pierwszego dnia debaty (6 grudnia) na te pytania spróbują odpowiedzieć: prof. Łukasz Hardt, dr Wincewicz-Price oraz Ignacy Morawski.

Drugiego dnia debaty (7 grudnia) spotkają się z nami: prof. Dariusz Kiełczewski, prof. Karolina Safarzyńska oraz dr Maciej Grodzicki.

Trzeciego dnia (8 grudnia) dr Hanna Szymborska opowie nam o swoich doświadczeniach w nauczaniu ekonomii heterodoksyjnej na brytyjskich uniwersytetach.

Więcej informacji oraz link na stronie wydarzenia: Pluralizm w nauczaniu ekonomii - fanaberia czy konieczność?

Debatę patronatem objęła Pani prof. Małgorzata Gawrycka, dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, a Patroni merytoryczni wydarzenia to:

• Fundacja im. Edwarda Lipińskiego
  •  Polski Instytut Ekonomiczny