Wielki Test Wiedzy o Klimacie | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-11-07

Wielki Test Wiedzy o Klimacie

niedzwiedz polarny
W ubiegłym tygodniu 3.11 odbył się Wielki Test Wiedzy o Klimacie, jednocześnie w pięciu różnych miastach o tej samej godzinie. Wydział Zarządzania i Ekonomii gościł uczestników z całego Trójmiasta.

To właśnie młodzież uświadomiła ludziom, jak wielki i poważny jest kryzys klimatyczny. Nurt zapoczątkowała Greta Thunberg, która pojawiła się z transparentem przed parlamentem w Sztokholmie. Wraz z nią poszły tysiące młodych ludzi na całym świecie.

Głównym organizatorem jest Gazeta Wyborcza, która pisze:

Już jakiś czas temu zauważyliśmy wagę tematu. Stworzyliśmy specjalny dział dotyczący klimatu i środowiska. Codziennie - również na łamach kilkudziesięciu oddziałów lokalnych - piszemy o energetyce, transporcie, drzewach, suszy i innych tematach, które wiążą się ze skutkami zmian klimatu, a także próbą przeciwdziałania im.

Wielki Test Wiedzy o Klimacie ma na celu poszerzanie wiedzy młodych ludzi, dotyczącej zmian klimatu, ich przyczyn oraz skutków. W efekcie edukowanie innych i zmienianie świata.

Wszystkim laureatom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy!