Międzynarodowe spotkanie KNOWMAN w Padwie | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-10-26

Międzynarodowe spotkanie KNOWMAN w Padwie

rysunek
W dniach 13-14 października odbyło się trzecie międzynarodowe spotkanie w ramach projektu KNOWMAN (Knowledge Management Training for KIBS SMEs) na Uniwersytecie w Padwie. Spotkanie było szczególnym wydarzeniem z udziałem przedstawicieli włoskich małych i średnich przedsiębiorstw.

Grupa reprezentantów sektora biznesowego wykazała silne poparcie dla projektu, podkreślając jego praktyczne znaczenie. Uczestnicy spotkania wskazali, że potrzebne jest lepsze zrozumienie pojęć i procesów związanych z zarządzaniem wiedzą w biznesie. Docenili również przydatność proponowanej platformy e-learningowej, która będzie efektem 2. etapu prac w ramach projektu KNOWMAN, podkreślając zwłaszcza znaczenie pigułek wiedzy (knowledge pills).

W trakcie spotkania przedstawiono również główne wnioski z badań w zakresie zarządzania wiedzą we włoskich firmach oraz specyficzne wyzwania stojące przed firmami z sektora tzw. usług wiedzochłonnych (knowledge-intensive business services – KIBS). Łącznie przeprowadzone badania jakościowe objęły 4 kraje uczestniczące w projekcie: Włochy, Polskę, Estonię oraz Rumunię, uczestniczyło w nich 40 małych i średnich przedsiębiorstw. Badanie sugeruje kilka kierunków działań, które mogą zwiększyć efektywność zarządzania wiedzą – stanowi podstawę do dalszych działań w ramach projektu KNOWMAN (w tym opracowania modułu szkoleniowego w obszarze zarządzania wiedzą).

Aby uzyskać więcej informacji na temat wyników badań prosimy o kontakt pod adresem hello@knowmanproject.eu

Głównym celem projektu KNOWMAN jest opracowanie, przetestowanie i uruchomienie e-learningowego modułu szkoleniowego poświęconego zarządzaniu wiedzą. Grupą docelową projektu są właściciele, menedżerowie oraz pracownicy firm sektora usług wiedzochłonnych MŚP, którzy dzięki realizacji projektu wzmocnią swoje kompetencje cyfrowe.

Projekt będzie realizowany do 2024 roku, w ramach programu Erasmus+, we współpracy czterech krajów europejskich, tj. Estonii, Włoch, Polski i Rumunii. Koordynatorem projektu jest Politechnika w Tallinie (Estonia), zaś partnerami projektu są – oprócz Politechniki Gdańskiej – Krajowa Szkoła Studiów Politycznych i Administracyjnych SNSPA (Rumunia), Uniwersytet w Padwie (Włochy), Estońska Izba Przemysłowo-Handlowa (Estonia) oraz firma 4Experience sp. z o.o. (Polska).

Więcej informacji o projekcie KNOWMAN na stronie