Raport PRME WZiE z realizacji działań na rzecz zrównoważonego rozwoju | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-06-28

Raport PRME WZiE z realizacji działań na rzecz zrównoważonego rozwoju

PRIME
W 2019 roku Wydział Zarządzania i Ekonomii dołączył do inicjatywy PRME Principles for Responsible Management Education – największej na świecie inicjatywy umożliwiającej współpracę Organizacji Narodów Zjednoczonych ze szkołami biznesowymi.

We wrześniu 2021 roku pracownicy wydziału pod kierownictwem dr Elżbiety Karwowskiej rozpoczęli prace nad stworzeniem pierwszego raportu, dotyczącego działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, podjętych przez nas w latach 2020-2021.

Raport został opublikowany na platformie PRME.

Przeczytaj raport

Publikacja uświadamia, że mimo pandemii zrealizowaliśmy wiele inicjatyw dla naszych interesariuszy, zwłaszcza spotkań w otwartej formie. Największym wyzwaniem było zaś dostosowanie oferty kształcenia do realiów pandemicznych. Ostatecznie wdrożenie e-Nauczania na naszym Wydziale oceniamy jako wyzwanie, które wiele nas nauczyło, otworzyło nowe możliwości i zmobilizowało do nowych aktywności.

Dodatkowo, nasi naukowcy przeprowadzili wiele badań ważnych dla otoczenia oraz związanych ze społeczną odpowiedzialnością i zrównoważonym rozwojem. Wielu z nas działało w zewnętrznych gremiach eksperckich, dzieląc się swoją wiedzą, by poprawiać jakość życia ogółu. Możemy być dumni z naszych osiągnięć!

Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie i aktywny udział w procesie tworzenia raportu. Kolejny raport zostanie opublikowany z końcem roku 2023. Zależy nam na tym, żeby podsumowywał wszystkie nasze aktywności oraz spełniał oczekiwania naszych interesariuszy, dlatego zachęcamy całą Społeczność WZiE do zapoznania się z raportem oraz przesyłanie na adres elzkarwo@pg.edu.pl informacji zwrotnych, o tym, co powinniśmy udoskonalić.

Dzięki Waszym opiniom, będziemy mogli stawać się lepszym członkiem wspólnoty, realizującej cele zrównoważonego rozwoju.