Europium dla dr hab. Joanny Wolszczak-Derlacz, prof. PG | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-06-03

Europium dla dr hab. Joanny Wolszczak-Derlacz, prof. PG

napis europium

Serdecznie gratulujemy Pani dr hab. Joannie Wolszczak- Derlacz, prof. PG dotacji z  programu Europium dla projektu pt.: Globalne łańcuchy wartości, zrównoważony rozwój i zmiany technologiczne, w którym postawiono następujące pytania badawcze:

• Czy GVC wpływają na zrównoważony rozwój?
  • Jak zmiany technologiczne wpływają na GVCs i vice versa?
  • Czy i jak GVCs wpływają na środowisko?
  • Czy GVC wpływają na dobrostan ekonomiczno-społeczny?

Nadrzędnym celem inicjatywy będzie zbadanie powiązań pomiędzy globalnymi łańcuchami wartości, zrównoważonym rozwojem i zmianami technologicznymi. Postawiono następujące pytania badawcze:

Badania będą prowadzone na Uniwersytecie w Kilonii pod opieką Prof. Holgera Görga.

O programie Europium

Celem programu grantowego jest zwiększenie kompetencji naukowych pracowników PG, zwłaszcza młodych naukowców, w wyniku odbycia przez nich krótkoterminowych pobytów w czołowych zagranicznych ośrodkach naukowych. Konsekwencją tych wyjazdów powinno być także nawiązanie współpracy badawczej pomiędzy grupą badawczą, w skład której wchodzi osoba wyjeżdżająca, a grupą zagraniczną.

W ramach Programu możliwe jest sfinansowanie kosztów krótkoterminowych (od 1 tygodnia do 3 miesięcy) pobytów naukowców z PG w zagranicznych ośrodkach naukowych o wysokiej renomie międzynarodowej.

Finansowanie kosztów wyjazdu i pobytu obejmuje: ryczałt na pokrycie kosztów noclegów, codziennego utrzymania oraz dojazdów środkami komunikacji miejscowej, w wysokości 3 000 zł na tydzień oraz koszty przejazdu do/z zagranicznego ośrodka naukowego.

Jak aplikować?
  • Nabór wniosków w ramach Programu ma charakter ciągły.
  • Wniosek składany jest drogą elektroniczną, oraz w wersji papierowej, do Działu Międzynarodowej Współpracy Akademickiej (dalej DMWA).
  • Pytania dot. kwestii formalnych i proceduralnych w odniesieniu do Regulaminu prosimy kierować do mgr inż. Małgorzata Świrydo, tel.: 58 347 22 90, malswiry@pg.edu.pl