Prof. Marzena Grzesiak w światowym biegu "Wings for life" | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-05-11

Prof. Marzena Grzesiak w światowym biegu "Wings for life"

bieg
W ubiegłą niedzielę, 8 maja prof. Marzena Grzesiak, uczestniczyła w światowym biegu "Wings for life" z przesłaniem „I run for those who can’t”.  

Wszyscy uczestnicy wydarzenia startują w tym samym czasie, na całym świecie. W biegu mogą brać udział dosłownie wszyscy, bez względu na kondycję, wiek czy umiejętności. Pół godziny po starcie, na trasę wyruszał samochód pościgowy. W Poznaniu za kierownicą siedział Adam Małysz, natomiast w pozostałych miastach inicjatywa odbywała się wirtualnie. Kiedy samochód dogonił uczestnika, ten kończył bieg. 

  • Startowałam już po raz trzeci. Mój pierwszy bieg odbył się w lesie. Wówczas udało mi się przebiec ok 12 km. Wtedy kierowca samochodu pościgowego, komunikował się po angielsku głosem jak z horroru i ostrzegał “I will catch you”. W tym roku udało mi się przebiec 15 km. Zawsze jak startuję w Wings For Life nachodzi mnie taka myśl, że może ja kiedyś będę potrzebowała pomocy tak, jak teraz osoby z uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Najważniejsze jest to, że biegłam dla siebie i dla innych - dla tych, co nie mogą. Pamiętajcie, warto pomagać. - mówi prof. Marzena Grzesiak z Katedry Zarządzania Wydziału Zarządzania i Ekonomii

Cały dochód wraz z datkami, zostanie przeznaczony na badania nad rdzeniem kręgowym, aby w przyszłości pomóc w leczeniu jego urazów.

66 wyświetleń