Stopień doktora habilitowanego dla dr hab. Adama Marszka | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-04-06

Stopień doktora habilitowanego dla dr hab. Adama Marszka

grafika dyplom, czapka studencka, puchar
Z przyjemnością informujemy, że Pan dr hab. Adam Marszk z Katedry Ekonomii, uzyskał stopień doktora habilitowanego nadany przez Radę Dziedziny Naukowej Nauki Społeczne Politechniki Gdańskiej.
W imieniu Pani Dziekan dr hab. Małgorzaty Gawryckiej oraz całej społeczności akademickiej z Wydziału Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej, składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Dr hab. Adam Marszk od wielu lat jest związany z Politechniką Gdańską. Swoją przygodę rozpoczął od uzyskania stopnia doktora nauk ekonomicznych, w międzyczasie był asystentem a aktualnie jest adiunktem na Wydziale Zarządzania i Ekonomii. Jest autorem oraz współautorem wielu publikacji oraz projektów naukowych w tym 5 monografii, ponad 40 artykułów, 4 projektów finansowanych ze źródeł krajowych i międzynarodowych. Od 2021 r. przebywa na stypendium na Uniwersytecie we Fryburgu w Szwajcarii. Jest aktywnym członkiem stowarzyszeń naukowych i zawodowych (min. International Trade and Finance Association, American Economic Association,  Royal Economic Society).

W swojej karierze zawodowej uzyskał wiele nagród oraz wyróżnień. Ostatnio otrzymał Nagrodę Naukową o nazwie „Wykład im. Marka Siudaka” przyznaną przez Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej w 2021 oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców (2020-2022).

Dr hab. Adam Marszk prowadzi również liczne badania poświęcone np.: roli systemów finansowych, rynkom akcji w krajach wschodzących, innowacyjnym produktom finansowym oraz wpływowi nowych technologii na system finansowy, w tym branżę FinTech.