Infrastruktura krytyczna i cyberbezpieczeństwo. Rozmowa z prof. dr hab. Janem Kreftem | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-04-27

infrastruktura
Zapraszamy do przeczytania wywiadu na portalu gospodarkapolska.pl z prof. dr hab. Janem Kreftem z Katedry Zarządzania na Wydziale Zarządzania i Ekonomii.

Cyfryzacja infrastruktury krytycznej, wciąż postępuje. Należą do niej m.in. porty morskie i terminale, które ułatwiają wiele operacji, ale również wymuszają przywiązywanie większej uwagi do kwestii bezpieczeństwa. Na branżę morską czyhają niebezpieczeństwa w postaci ataków hakerów.

Czy powinniśmy się tym martwić, co powinni przedsięwziąć w tej kwestii zarządzający infrastrukturą krytyczną oraz o tym, kim są i jak funkcjonują hakerzy dowiemy się w poniższym artykule:

Przeczytaj artykuł