Bazy danych bez tajemnic. Szkolenia dla pracowników Uczelni Farenheita | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-04-07

Bazy danych bez tajemnic. Szkolenia dla pracowników Uczelni Farenheita

biblioteka
Pracownicy naukowi, specjaliści z zakresu informacji bibliotecznej i bibliotekarze zainteresowani pogłębieniem wiedzy na temat baz danych mogą wziąć udział w wiosennej serii szkoleń online. Ich organizatorem jest firma Elsevier.

12 kwietnia godzina 11:30 - „Dane – siła napędowa analiz i strategii

Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z przykładami raportów i analiz wykonanych w oparciu o dane Scopus, jak również dowiedzą się jak je samodzielnie wykonać. Dodatkowo poznają rozszerzone możliwości bazy, pozwalające na analizę danych zagregowanych na poziomie badacza, instytucji lub kraju.

Rejestracja

26 kwietnia godzina 11:30 - Sposoby efektywnego wyszukiwania literatury naukowej różnego typu

W trakcie szkolenia „ScienceDirect: bogactwo wiedzy” uczestnicy dowiedzą się, jak zawartość bazy może być wykorzystywana przez naukowców, nauczycieli akademickich i studentów, zarówno w procesach naukowych, jak i dydaktycznych.

Rejestracja