Znamy finalistów XI edycji Wiem na Bank – Indeks na WZiE! | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-03-09

Znamy finalistów XI edycji Wiem na Bank – Indeks na WZiE!

wiem na bank
W dniu 8 marca 2022 r. odbył się I etap konkursu Wiem na Bank - Indeks na WZiE, podczas którego uczestnicy przystąpili do rozwiązywania testu na platformie e-nauczanie. Zawierał on 30 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru.

Celem głównym Konkursu, był wzrost wiedzy ekonomicznej i nauka wykorzystania jej w życiu codziennym. Dzięki temu uczestnicy mogli zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi polityki monetarnej i fiskalnej państwa, zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz znajomość instytucji i usług finansowych.

Do udziału zgłosiło się, aż 17 szkół z różnych województw, czyli  163 uczniów z całej Polski! Do I etapu ostatecznie przystąpiło 128 osób. Z kolei w finale o indeks będzie walczyć 10 najlepszych uczestników.

Są nimi (w kolejności alfabetycznej):

Julia Czejdo (Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej w Kętrzynie)

Jakub Filipkowski (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku)

Kacper Jank (VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni)

Jan Jucewicz (IV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)

Aleksander Kotkowski (III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni)

Marek Kuten (III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni)

Wiktoria Miotk (Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Bytowie)

Bartosz Rodziewicz (VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni)

Zuzanna Talarek (Zespół Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie)

Bartosz Włodarski (Zespół Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie)

Przed finalistami czeka zadanie przygotowania projektu uruchomienia własnego przedsięwzięcia biznesowego. Swoje pomysły będą prezentować przed niezależną komisją podczas finału, który odbędzie się w dniach 7-8.04.2022r.

Więcej informacji o Konkursie: TUTAJ