Stopień doktora habilitowanego dla pracownika naukowego WZiE | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-03-09

Stopień doktora habilitowanego dla pracownika naukowego WZiE

habilitacja
Z przyjemnością informujemy, że Pani dr hab. inż. Wioleta Kucharska z Katedry Zarządzania WZiE PG uzyskała stopień doktora habilitowanego, który został nadany przez Radę Naukową Dyscypliny Nauki o Zarządzaniu i Jakości z Uniwersytetu Warszawskiego.
W imieniu Pani Dziekan dr hab. Małgorzaty Gawryckiej oraz całej społeczności akademickiej z Wydziału Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej, składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Dr hab. inż. Wioleta Kucharska jest absolwentką Politechniki Gdańskiej. Uzyskała dyplom na wydziałach Oceanotechniki  i Okrętownictwa oraz Zarządzania i Ekonomii. JM Rektor prof.  Aleksander Kołodziejczyk wyróżnił ją odznaką Primus Interpares, dla najlepszych absolwentów. W czasach studenckich aktywnie angażowała się w działalność Akademickiego Chóru.

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała poza uczelnią. W latach 2001-2014 zajmowała kierownicze stanowiska, skutecznie przekładając teoretyczną wiedzę zdobytą na Naszym Wydziale w praktykę managerską. Zawodowo z Politechniką związała się w 2014 roku. W roku 2016 uzyskała stopień doktora przyznany przez WZiE PG. W roku bieżącym natomiast uzyskała stopień doktora habilitowanego, który został przyznany przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Jest autorką 53 publikacji wydanych m.in. w prestiżowych wydawnictwach międzynarodowych takich jak:  Emerald, Springer, Taylor & Francis czy Wiley. Jej artykuł zatytułowany "How to achieve sustainability? - Employee's point of view on a company's culture and CSR practice" został wyróżniony certyfikatem Top Downloaded Paper 2018-2019 wiley. Znacząco przyczyniła się do uzyskania prestiżowej nominacji Elsevier Research Impact Leaders Poland dla Naszego Wydziału.

Zainteresowania badawcze: organizational learning (double and triple loop), company culture, agile learning culture, tacit knowledge, change adaptability.

Jest beneficjentką grantów: SONATA NCN: "The influence of tacit knowledge sharing on innovativeness: a sector analysis"; Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej NAWA, program BEKKER: "IT competency and job satisfaction. How do they influence knowledge sharing and performance across industries?", a także grantu przyznanego z programu IDUB EUROPIUM: "Learning from errors influence on change adaptability and performance of research teams".

Na co dzień pracuje w Katedrze Zarządzania WZiE PG kierowanej przez Pana prof. Krzysztofa Leję.

Z profilem naukowym dr hab. inż. Wiolety Kucharskiej można zapoznać się na portalu Most Wiedzy