O projekcie Uczelnie szkołom w Radiu Gdańsk | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-02-09

O projekcie Uczelnie szkołom w Radiu Gdańsk

radio gdańsk

W dniu 8 lutego 2022 można było odsłuchać audycji w Radio Gdańsk na temat projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP" realizowanego przez Wydział Zarządzania i Ekonomii PG.

"Celem projektu jest zwiększenie świadomości uczniów m.in. na temat zagadnień związanych z przedsiębiorczością oraz karierą zawodową. W ramach inicjatywy przewidziane są m.in. warsztaty czy konkursy. (...) Realizujemy różne projekty dla młodzieży, które są odpowiedzią na spore zainteresowanie tematyką finansową i myślę, że jest ono coraz większe. Warsztaty docelowo mają być przeprowadzone na wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, ale jesteśmy przygotowani na wariant w formie zdalnej. Oznacza to, że wraz z prowadzącym uczniowie będą szukali odpowiedzi na postawione pytania. Efektem projektu są nie tylko warsztaty, ale i darmowy dostęp wszystkich zainteresowanych osób do e-booka i wirtualnych wycieczek po świecie finansów - wyjaśnia dr Jarosław Ziętarski, koordynator projektu z Politechniki Gdańskiej."

Przeczytaj artykuł z podsumowaniem rozmowy