Nagroda Santander Universidades dla studentów WZiE | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-02-15

Nagroda Santander Universidades dla studentów WZiE

WYGRANA
Program stypendialny Nagroda Santander Universidades powstał z myślą o wspieraniu świata akademickiego. Zachęca studentów do angażowania się w wolontariat, życie społeczne, działanie w samorządzie oraz wykazywania się aktywnością w inicjatywach na rzecz pomocy innym.

– Zdecydowana większość zgłoszeń zawierała ogrom przeróżnych aktywności realizowanych na rzecz studentów i innych instytucji. Przede wszystkim ocenialiśmy następującą aktywność: organizację wydarzeń charytatywnych, zbiórki darów dla potrzebujących, działania wolontariackie w domach dziecka, w domach seniora, dziecięcych oddziałach szpitalnych, hospicjach. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie osoby wykazały się także bardzo dobrymi wynikami w nauce – podkreślił dr hab. inż. Marek Dzida, prof. uczelni, prorektor ds. kształcenia i przewodniczący kapituły konkursowej.

Inicjatywa przyciągnęła, aż 61 uczniów. Nagrody przypadły wybranym dziesięciu osobom, w tym dwóm z Wydziału Zarządzania i Ekonomi na Politechnice Gdańskiej.

Stypendium w wysokości 1500 zł brutto otrzyma między innymi:

Alicja Hyży oraz Zbigniew Borek z Wydziału Zarządzania i Ekonomii.

Serdeczne gratulacje !

Dodajmy, że Santander Universidades ma przekazać także 35 tys. zł na nagrody w konkursie dla studentów realizujących projekty naukowe, które będą realizowane w semestrze letnim. Nabór zostanie przeprowadzony poprzez stronę www.becas-santander.com/pl