Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-02-11

Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

kobiety
Dzisiaj, dnia 11 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce! Świętujemy uznanie kluczowej roli, jaką odgrywa płeć żeńska w środowiskach naukowych na świecie.

Na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej:

• w ostatnich 10 latach studia I i II stopnia, ukończyło 3361 kobiet (niesamowita liczba!)
  • łącznie wszystkich kobiet na stanowiskach naukowych i naukowo dydaktycznych jest 60 co stanowi dokładnie 50% całej kadry
  • od 2012 roku doktorat uzyskało 12 kobiet
  • 4 Panie uzyskały tytuł profesora
  • 14 kobiet posiada tytuł profesora uczelni
  • z obecnie zatrudnionych osób to prof. dr hab inż. Maria Szpakowska uzyskała najwcześniej ten zaszczytny tytuł (w 2007 roku).

Drogie Panie:

• kobiety stanowią zaledwie 30% kadry naukowej na świecie
  • w 2017 roku zaledwie 13% wszystkich wynalazków w urzędach patentowych zgłosiły kobiety.

Zawalczmy o nasz większy udział i pracujmy nad okryciami naukowymi, które zmienią świat na lepszy!

Zapraszamy na nasz Wydział Zarządzania i Ekonomii PG, u nas jest to możliwe. Aktualnie prowadzimy rekrutację na kierunku Zarządzanie.

Weź udział w rekrutacji