Dr inż. Magdalena Ciesielska o zielonych miastach dla Magazynu Prestiż | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-02-02

Dr inż. Magdalena Ciesielska o zielonych miastach dla Magazynu Prestiż

miasta
Dr inż. Magdalena Ciesielska z Katedry Informatyki w Zarządzaniu z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG, udzieliła wywiadu na temat zrównoważonych i inteligentnych miast dla Magazynu Prestiż Trójmiejski.

"- Czy bycie zielonym miastem się samorządom opłaca? - pyta Ewa Karendys.

- Same zrównoważenie to dziś za mało. Największe korzyści osiągają miasta, które są równocześnie inteligentne i zrównoważone. Takie miasta mogą przykładowo kontrolować skutki negatywnego wpływu zmian klimatycznych (powodzie, susze) na ich funkcjonowanie. Mogą też monitorować jakość powietrza - nowe technologie pozwalają na pomiar i redukcję zanieczyszczeń. Efektywniej zarządzają gospodarką wodną, zielenią, odpadami czy energią. Zrównoważone inteligentne miasta mają narzędzia, by szybciej reagować na sytuacje kryzysowe. Skuteczniej poprawiają jakość życia mieszkańców: zapewniając czystsze powietrze, bardziej zrównoważony transport, więcej terenów zielonych. - odpowiada dr inż. Magdalena Ciesielska, ekspertka ds. zrównoważonych miast."

Przeczytaj cały artykuł