Zespół WZIE w międzynarodowym projekcie KNOWMAN! | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-01-19

Zespół WZIE w międzynarodowym projekcie KNOWMAN!

knowman
Z radością informujemy o nowym międzynarodowym projekcie KNOWMAN (Knowledge Management Training for KIBS SMEs), w którym uczestniczyć będzie Politechnika Gdańska reprezentowana przez zespół kierowany przez dr hab. inż. Małgorzatę Ziębę z Katedry Zarządzania Wydziału Zarządzania i Ekonomii.

Projekt KNOWMAN wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa oferujące wiedzochłonne usługi biznesowe (knowledge-intensive business services – KIBS) w zdobywaniu umiejętności z zakresu zarządzania wiedzą.

Głównym celem projektu jest opracowanie, przetestowanie i uruchomienie e-learningowego modułu szkoleniowego poświęconego zarządzaniu wiedzą. W ramach projektu stworzony zostanie również interaktywny przewodnik obejmujący m.in. najlepsze praktyki, czynniki sukcesu, zagrożenia oraz innowacyjne rozwiązania w omawianym obszarze. Grupą docelową projektu są właściciele, menedżerowie oraz pracownicy KIBS MŚP, którzy dzięki realizacji projektu wzmocnią swoje kompetencje cyfrowe. W szerszej perspektywie realizacja projektu przyczyni się do podniesienia konkurencyjności tej grupy przedsiębiorstw.

Projekt będzie realizowany do 2024 roku, w ramach programu Erasmus+, we współpracy czterech krajów europejskich, tj. Estonii, Włoch, Polski i Rumunii. Koordynatorem projektu jest Politechnika w Tallinie (Estonia), zaś partnerami projektu są – oprócz Politechniki Gdańskiej – Krajowa Szkoła Studiów Politycznych i Administracyjnych SNSPA (Rumunia), Uniwersytet w Padwie (Włochy), Estońska Izba Przemysłowo-Handlowa (Estonia) oraz firma 4Experience sp. z o.o. (Polska).

Więcej informacji o projekcie można uzyskać od dr hab. inż. Małgorzaty Zięby, mz@zie.pg.gda.pl.

Serdecznie gratulujemy i życzymy udanej realizacji oraz wspaniałych efektów!