Webinar „Central banks and the weaponization of inflation”, 18 stycznia | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-01-11

Webinar „Central banks and the weaponization of inflation”, 18 stycznia

rethinking
Serdecznie zapraszamy na kolejny webinar z cyklu Rethinking Economics Gdańsk.

Tematem spotkania będzie bankowość centralna i jej społeczna odpowiedzialność. Czy rzeczywiście polityka pieniężna generuje nierówności dochodowe i jaka jest w tym rola luzowania ilościowego, stosowanego od 2008 roku? Czy polityka pieniężna ma również wpływ na kryzys klimatyczny? Szerszy kontekst współczesnej bankowości centralnej ukaże prof. Louis Philippe-Rochon z Laurentian University w Kanadzie.

Podczas całego cyklu seminariów pokazujemy odmienny (heterodoksyjny) od dominującego (ortodoksyjnego) sposób postrzegania kwestii społeczno-gospodarczych. Więcej infirmacji o inicjatywie znajduje się na stronie FB Rethinking Economics Gdańsk

Dołącz do wydarzenia