Perły nauki – nowy konkurs MEiN dla studentów | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-01-14

Perły nauki – nowy konkurs MEiN dla studentów

perły
Celem nowego programu MEiN "Perły nauki" jest wsparcie wybitnie uzdolnionych absolwentom studiów I stopnia lub studentów po ukończeniu trzeciego albo czwartego roku jednolitych studiów magisterskich przez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych albo twórczości artystycznej pod kierunkiem opiekuna naukowego albo artystycznego.

Konkurs skierowany jest do osób prowadzących zaawansowane badania naukowe albo twórczość artystyczną na wysokim poziomie i posiadają co najmniej jedno znaczące osiągnięcie naukowe lub artystyczne oraz udokumentowaną znajomość co najmniej jednego języka obcego na poziomie nie niższym niż B2.

Warunkiem udziału w programie jest przedstawienie projektu badawczego, którego koszt realizacji nie przekracza:

1. 240 000 zł dla projektu z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych, dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych, dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu albo z dziedziny nauk rolniczych,
  2. 200 000 zł dla projektu z dziedziny nauk humanistycznych, z dziedziny nauk społecznych, z dziedziny nauk teologicznych albo z dziedziny sztuki.

Pierwszy nabór wniosków w ramach przedsięwzięcia potrwa od 4 stycznia do 18 lutego 2022 r.

Poznaj szczegóły konkursu