Mniej CO2, więcej ekoprądu! Pracownicy WZiE zgłosili projekt w budżecie obywatelskim PG | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-11-26

panele
W tym roku do głosowania w ramach VI edycji budżetu obywatelskiego Politechniki Gdańskiej dopuszczono 14 projektów. Zagłosuj na najlepszą inicjatywę!

Zapoznaj się z opisami zakwalifikowanych koncepcji:

Projekty pracownicze

Projekty studenckie

Cieszymy się, że na liście znalazła się inicjatywa zgłoszona przez pracowników Wydziału Zarządzania i Ekonomii: Mniej CO2, więcej ekoprądu! PG stawia na czyste źródła energii.

Działania na rzecz ochrony środowiska to zadanie, które dotyczy nas wszystkich. Polska z roku na rok zdobywa coraz niższe pozycje w rankingu krajów generujących najwięcej dwutlenku węgla do atmosfery. Pragniemy przyłożyć rękę do tego abyśmy spadli lawinowo w tym niechlubnym zestawieniu!

Dzięki finansowaniu z budżetu obywatelskiego PG planujemy budowę instalacji fotowoltaicznej, która pozwala na pozyskiwanie energii elektrycznej w najbardziej przyjazny dla przyrody sposób. Celem projektu jest montaż instalacji o mocy 49,95 kWp co zredukuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 59,44 ton w skali roku. Panele zostaną zamontowane na dachu budynku WZiE, który jest świetnie usytuowany względem Słońca.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia naszego, całkiem rozsądnego pomysłu!

Jesteś pracownikiem lub studentem Politechniki Gdańskiej? Możesz oddać swój głos na wybrany projekt do 3 grudnia do godz. 23:59 za pomocą dedykowanego formularza.

Zagłosuj

Lista rankingowa projektów zostanie ogłoszona na stronie BO PG 10 grudnia, a ostateczna lista projektów do realizacji 23 grudnia.

Zasady dotyczące budżetu obywatelskiego zostały określone w jego Regulaminie