Studia III stopnia | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-08-20

Studia III stopnia

Flags
Ukończyłeś studia magisterskie i planujesz dalszą edukację? Wybierz studia doktoranckie w Gdańsku. Studia doktoranckie, inaczej - studia III stopnia, to kolejny etap kształcenia na studiach wyższych, który umożliwi Ci uzyskanie pogłębionej wiedzy w danej dziedzinie nauki. Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oferuje studia doktoranckie w ramach szkoły doktorskiej. Jeśli chcesz dalej kształcić się w wybranej przez siebie dziedzinie, poznaj naszą ofertę studiów III stopnia i zdobywaj wykształcenie na jednej z najstarszych uczelni w Polsce!

Studia doktoranckie w Gdańsku - renomowana uczelnia i wysoki poziom nauczania

Studia III stopnia, inaczej - studia doktoranckie, prowadzone są w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym i kończą się uzyskaniem tytułu naukowego doktora.

Obecnie (od roku akademickiego 2019/2020) zmianie ulega model kształcenia doktorantów. Ustawa „Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce”, reformująca działanie uczelni wyższych wprowadza istotne zmiany w zasadach kształcenia w ramach studiów III stopnia. Dotychczasowe studia doktoranckie (studia trzeciego stopnia) zastąpione zostały kształceniem doktorantów w szkołach doktorskich. Osoby, które do roku 2018/2019 rozpoczęły kształcenie na studiach III stopnia, dokończą je w dotychczasowym trybie.

Co zyskujesz podejmując studia doktoranckie w Gdańsku?

• pogłębiasz wiedzę z wybranej dziedziny naukowej i jesteś przygotowany do kontynuacji kariery akademickiej oraz samodzielnego konstruowania badań;
  • jesteś przygotowany do nauczania akademickiego, możesz zatem wybrać tę drogę dalszego rozwoju;
  • w trakcie studiów pracujesz nad publikacjami naukowymi, które masz możliwość prezentować na konferencjach, wymieniając spostrzeżenia i wiedzę z doktorantami z całej Polski i innych krajów.

Studia III stopnia w Gdańsku - bogata oferta i różnorodność wyboru

Politechnika Gdańska oferuje możliwości uzyskania stopnia doktora w ramach szkoły doktorskiej. W ramach studiów doktoranckich możesz prowadzić badania naukowe w wielu dyscyplinach, między innymi:

• matematyka,
  • inżynieria lądowa i transport,
  • architektura i urbanistyka,
  • inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka,
  • automatyka, elektronika i elektrotechnika,
  • ekonomia i finanse,
  • nauki o zarządzaniu i jakości.

Oferta Politechniki Gdańskiej jest bardzo bogata - studia w Gdańsku obejmują aż 12 dyscyplin naukowych, realizowanych w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych:

Sprawdź ofertę Wydziału Zarządzania i Edukacji Politechniki Gdańskiej i wybierz kierunek, dzięki któremu zrealizujesz swoje plany zawodowe i życiowe pasje!