Ekspert WZiE o przewidywaniu niewypłacalności przedsiębiorstw w parkiet.com | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-07-12

Ekspert WZiE o przewidywaniu niewypłacalności przedsiębiorstw w parkiet.com

EKSPERT WZiE
Jak przewidywać niewypłacalność firm i co statystyki mówią o kondycji przedsiębiorstw w trakcie pandemii? Na te i inne pytania odpowiada ekspert WZiE PG dr hab. Błażej Prusak, profesor uczelni w wywiadzie dla portalu parkiet.com.

Ekspert WZiE nawiązuje do stworzonej aplikacji dla przedsiębiorców, dzięki której wykorzystując dwa modele obliczeniowe, przedsiębiorcy mogą sprawdzić czy ich firma jest zagrożona niewypłacalnością. Wystarczy wpisać roczne wyniki finansowe firmy, a odpowiedni model obliczy w jakim stopniu przedsiębiorstwo jest zagrożone ryzykiem upadłości. Wykonaj prognozę.

Wywiad ukazał się w ramach programu "Prosto z Parkietu" w ramach serii Parkiet TV. Rozmowę poprowadził red. Grzegorz Siemionczyk. Parkiet.com to portal Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” - ogólnopolskiego dziennika poświęconego inwestycjom, giełdzie oraz gospodarce.

Cały materiał można przeczytać na stronie: Zagadkowa kondycja przedsiębiorstw po pandemii lub obejrzeć materiał wyemitowany w portalu Youtube: