Konferencja online „Firma-Idea: Odpowiedzialnie o nauce, biznesie i rozwoju” | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-03-15

Konferencja online „Firma-Idea: Odpowiedzialnie o nauce, biznesie i rozwoju”

Firma-Idea: Odpowiedzialnie o nauce, biznesie i rozwoju”
W imieniu Organizatorów  oraz Ewy Sowińskiej członka Rady Konsultacyjnej Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG zapraszamy do udziału w konferencji online pt.: „Firma-Idea: Odpowiedzialnie o nauce, biznesie i rozwoju”, która odbędzie się 18 marca 2021 r., godz 10:00 – 15:00.

Wydarzenie będzie poświęcone rozwijaniu współpracy nauki z biznesem. Do czynnego udziału w konferencji zostali zaproszeni zarówno przedstawiciele administracji rządowej, szkół wyższych, instytutów naukowych i badawczych jak i przedsiębiorców.

Pierwsza część spotkania będzie poświęcona idei społecznej odpowiedzialności uczelni. Głos zabiorą m.in. przedstawiciele Grupy roboczej ds. społecznej odpowiedzialności uczelni działającej przy Zespole ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw – któremu przewodniczy Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.

W czasie drugiej części wydarzenia nacisk położony zostanie na praktyczne aspekty i możliwości współpracy uczelni z przedsiębiorcami, dobre praktyki w tym zakresie z uwzględnieniem innowacyjnych przedsięwzięć z Małopolski. Wskazane zostaną zarówno przykłady przedsięwzięć badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych jak i tych nakierowanych na rozwój społeczności akademickiej.

Program wydarzenia, formularz rejestracyjny, biogramy prelegentów oraz inne informacje o konferencji znajdują Państwo na stronie konferencji.