Otwarcie Strefy Sztuki na WZiE PG! – nowe, kulturalne miejsce na mapie Trójmiasta | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-01-24

Strefa Sztuki na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej to zaaranżowana przestrzeń, która powstała w holu na pierwszym piętrze budynku Wydziału. W założeniu będzie wspierała sztukę trójmiejską – ludzi z pasją do jej tworzenia, którzy bezpłatnie mogą wystawiać i promować swoje dzieła.

W ramach wystawy będą organizowane otwarte wernisaże dla społeczności akademickiej jak i trójmiejskiej. Strefa Sztuki powstała z myślą o uzdolnionych studentach, absolwentach i pracownikach Politechniki Gdańskiej, ale także z myślą o współpracy z innymi uczelniami, instytucjami i artystami Trójmiejskimi. Co 2-3 miesiące, wystawy będą się zmieniać, zachęcamy do śledzenia aktualności i odwiedzania przestrzeni osobiście, po zniesieniu obostrzeń.

Tym samym Strefę Sztuki na WZiE PG uważamy oficjalnie za otwartą!

Obecna, pierwsza wystawa przedstawia plakaty autorstwa Karoliny Podoskiej oraz plakaty wykonane przez studentów Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Wystawę można już obejrzeć na żywo od połowy grudnia w Strefie Sztuki na Wydziale. Z powodu ograniczeń, otwarcie strefy jak i pierwszy wernisaż nie mogły się odbyć w sposób tradycyjny.

W zamian proponujemy zwiedzenie wirtualnej galerii w formie filmu.