Zakończenie projektu IDUB Technetium | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-07-19

Zakończenie projektu IDUB Technetium

technetium
W dniach 30 czerwca - 2 lipca zespół w składzie: Konstancja Piksa (AG II), Julia Malinowska (ID) oraz dr inż. Karol Flisikowski, prof. uczelni, zakończyli realizację projektu IDUB Technetium „Scoring kredytowy gospodarstw domowych z wykorzystaniem Luxembourg Income Study Database (LIS)” wizytą studyjną w siedzibie LIS Cross-National Data Center w Luksemburgu.

Celem projektu było przekrojowe modelowanie oceny zdolności kredytowej gospodarstw domowych poprzez naśladowanie praktyk głównych kredytodawców, wykorzystując dostępne informacje z mikrodanych LIS. LIS jest największą dostępną bazą danych dochodowych zharmonizowanych mikrodanych zebranych od około 50 krajów w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Łacińskiej, Afryce, Azji i Australazji w ciągu pięciu ostatnich dekad. Zharmonizowane we wspólnych ramach zestawy danych LIS zawierają informacje dotyczące gospodarstw domowych i osób w zakresie dochodów z pracy, dochodów kapitałowych, zabezpieczenia społecznego i prywatnych transferów, podatków i składek, demografii, zatrudnienia i wydatków. W bazach Luxembourg Income Study Database (LIS) oraz Luxembourg Wealth Study Database (LWS) ograniczenia kredytowe oraz sama ocena kredytowa gospodarstw domowych mogą zostać zidentyfikowane i oszacowane.

Więcej o programie IDUB Technetium