Wiem na bank – Indeks na WZiE | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-13

Wiem na bank – Indeks na WZiE

wiem
Konkurs „Wiem na bank – Indeks na WZiE” po raz 12. organizowany jest przez Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej przy współpracy z partnerem strategicznym - II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Celem głównym Konkursu jest wzrost wiedzy ekonomicznej i jej wykorzystania w życiu codziennym poprzez zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi polityki monetarnej i fiskalnej państwa, zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz znajomość instytucji i usług finansowych.

Uczestnicy i nagrody

Konkurs o zasięgu ogólnopolskim skierowany jest do wszystkich uczniów liceów i techników. Nagrodą główną Konkursu będzie uzyskanie tytułu Laureata, który ważny jest dwa lata i umożliwia przyjęcie na zasadach preferencyjnych na studia prowadzone na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Zasady Konkursu

Konkurs polega na rywalizacji indywidualnej, składającej się z dwóch etapów:

➞ I etap Konkursu obejmuje rozwiązanie testu on-line na wcześniej przygotowanej platformie e-nauczanie. Każdy z uczestników I etapu rozwiązuje indywidualnie test składający się z 30 pytań zamkniętych, jednokrotnego wyboru.

➞ II etap zakłada udział 10 osób, które uzyskają najwyższą liczbę punktów w I etapie. Na tym etapie każdy z uczestników przygotuje projekt uruchomienia własnego przedsięwzięcia biznesowego, a następnie zaprezentuje je przed jury.

➞ 3.03.2023 r. - ostateczny termin zgłaszania uczestników.

8.03.2023 r.  – I etap (szkolny) Konkursu, uczestnicy w swoich szkołach rozwiązują test on-line na platformie e-nauczanie.

➞ 14.03.2023 r. - przedstawienie wyników I etapu.

➞ 31.03.2023 r. do godz. 20:00 – II etap: ostateczny termin przesyłania prac projektowych w formacie pdf na adres e-mail: wiemnabank@zie.pg.edu.pl.

➞ 13-14.04.2023 r. - II etap: prezentacja prac projektowych.

➞ 18.04.2023 r. – ogłoszenie wyników Konkursu.

Z każdą kolejną edycją Konkursu zwiększa się zainteresowanie szkół, a wraz z nim rośnie liczba uczestników. W ostatniej edycji w I etapie konkursu „Wiem na Bank – Indeks na WZiE”, wzięło udział 128 uczniów z całej Polski.

Strona Konkursu