Debata miejska z udziałem dr hab. inż. Aleksandra Orłowskiego | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-04-04

Debata miejska z udziałem dr hab. inż. Aleksandra Orłowskiego

miasto
Na początku marca odbyło się trzynaste spotkanie z serii Gdańskich debat miejskich, w którym wziął udział dr hab. inż. Aleksander Orłowski z Katedry Zarządzania z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.

Tematem dyskusji była koncepcja Miasta Inteligentnego (Smart City), na której omawiano postępy w technologiach teleinformatycznych, rozwój metod wykorzystywania sztucznej inteligencji oraz wpływ tych zagadnień na przestrzeń miasta i architektury. Wspomniano również o szansach i wyzwaniach związanych z rozwojem technologii oraz ich konsekwencjach.

W debacie wzięli udział również inni prelegenci: dr Dorota Sikorska-Fernandez, dr Jan Cudzik oraz Alan Szawarski. W roli prowadzącego wystąpił Architekt Miasta, Piotr Lorens.

Zapraszamy do obejrzenia Transmisji z wydarzenia

Więcej informacji o uczestnikach