Seminarium z prof. Ewą Bińczyk | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Seminarium z prof. Ewą Bińczyk

11 June 2024 11:00 - 13:00

Serdecznie zapraszamy na otwarte seminarium z prof. Ewą Bińczyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, które odbędzie się 11 czerwca w godz. 11:00-13:00 w sali 318 w budynku Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.

Tematem przewodnim wydarzenia będzie wydana niedawno książka Pani Profesor pt. „Uspołecznianie antropocenu. Ekowerwa i ekologizowanie ekonomii", w której autorka omawia szeroko dyskutowane zagadnienia ekonomii ekologicznej, takie jak idea dewzrostu czy „ekonomia obwarzanka". Rozmawiać będziemy też o idei uspołeczniania i ekologizowania ekonomii, jak również o konkretnych rozwiązaniach ekonomicznych wobec zagrożenia katastrofą ekologiczną. Do dyskusji zaprosiliśmy również prof. Ewę Lechman z Katedry Ekonomii oraz dr Andrzeja Karalusa z Katedry Filozofii i Metodologii Nauk.

Spotkanie poprowadzi dr Jakub Gużyński