Piknik Nauki Fahrenheita | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Piknik Nauki Fahrenheita

29 May 2022 11:00 - 18:00

Uczelnie Fahrenheita wraz z Hevelianum po raz pierwszy zorganizują w mieście Piknik Nauki Fahrenheita. Odbędzie się on na otwartych terenach Hevelianum w Gdańsku przy ul. Gradowej 6. Wydarzenie ma charakter otwarty, wstęp na nie jest bezpłatny. Wyjątek stanowią stałe wystawy w pomieszczeniach Hevelianum. Ich zwiedzanie będzie płatne, zgodnie z cennikiem Hevelianum.

Podczas Pikniku społeczność akademicka trzech uczelni: Gdańskiego Uniwersytetu MedycznegoPolitechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Hevelianum i Partnerami zaprosi uczestników do wspólnego odkrywania nauki poprzez zabawę. Nie zabraknie pokazów naukowych przygotowanych przez pracowników naukowych, studentów i doktorantów trzech uczelni.

Daniel Fahrenheit to bezsprzecznie jeden z najważniejszych i najsłynniejszych gdańskich naukowców. Jest wynalazcą m.in. termometru rtęciowego oraz skali temperatur. To właśnie on będzie patronem pikniku naukowego. W koszyku piknikowych atrakcji w Hevelianum znajdziemy m.in. widowiskowe pokazy fizyczne, wykłady popularnonaukowe, gry sportowe, występy muzyczne. Wspólnie spędzony dzień zakończymy oglądając wyjątkowy spektakl teatralny inspirowany Danielem Fahrenheitem. Zapraszamy do Hevelianum!

Program pikniku

Adres wydarzenia