Rethinking Economics Gdańsk - Gospodarka vs. klimat | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Rethinking Economics Gdańsk - Gospodarka vs. klimat

2 Marzec 2022 18:00

Serdecznie zapraszamy na kolejne seminarium Rethinking Economics Gdańsk pod tytułem "Gospodarka vs. klimat – o ekonomii traktującej naturę na serio".

Nauki ekonomiczne bywają oskarżane o ignorowanie lub niedocenianie kwestii ekologicznych. Relacje gospodarki z naturą znajdują jednak należne miejsce w teorii wybranych nurtów heterodoksyjnych. Na spotkaniu dr Maciej Grodzicki z Uniwersytetu Jagiellońskiego przybliży nam podejście badawcze ekonomii ekologicznej oraz argumenty szkoły feministycznej i marksistowskiej. Są to kluczowe zagadnienia dla zrozumienia gospodarczego wymiaru kryzysu klimatycznego.

Więcej informacji o inicjatywie znajduje się stronie: Rethinking Economics Gdańsk | Facebook

Adres URL dla wydarzenia ONLINE

Dołącz do wydarzenia