Dzień Liczby PI na Politechnice Gdańskiej 14.03.2025 | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2025-03-10

Dzień Liczby PI na Politechnice Gdańskiej 14.03.2025

PI
Z okazji Dnia Liczby PI, który obchodzimy corocznie 14 marca, serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z inicjatywy Bałtyckiego Instytutu Transformacji Energetycznej (BETI), które odbędzie się na Politechnice Gdańskiej.
Liczba PI, będąca jednym z najbardziej fascynujących i tajemniczych symboli matematyki, będzie tematem przewodnim naszego spotkania, które łączy pasjonatów nauki, matematyków, studentów oraz wykładowców a także środowisko biznesu, administracji publicznej i nauki.
 
Porozmawiamy o tym jak wspólnie budować klimat dla kreatywności i rozwoju lokalnego potencjału sektora cyfrowego na Pomorzu.  
 
Data: 14 marca 2025 (piątek)
 
Godzina: 11.00 – 13.00
 
Miejsce: Politechnika Gdańska, Gmach Główny, Aula, IIIp.
 
Niech Dzień Liczby PI stanie się inspiracją do dalszych poszukiwań jak technologie oparte o nowe metody obliczeniowe, AI, machine learning czy quantum computing, zmieniają świat jaki znaliśmy. Jak Pomorze w dziedzinie energetyki odnawialnej wykorzystując cyfryzację może przejść od czasu generacji energetyki do ery optymalizacji, w której to digitalizacja stanie się strategicznym rozwiązaniem.
 
Na spotkanie zapraszają:
 
Prof. Krzysztof Wilde – Rektor PG
 
Marcin Gajdziński - Dyrektor Generalny IBM Polska
 
Maciej Stryjecki – Prezes Zarządu Bałtyckiego Instytutu Transformacji Energetycznej (BETI)
 
Serdecznie zapraszamy i czekamy na spotkanie z Państwem w dniu święta wiedzy, które łączy nas wszystkich!
 
21 wyświetleń