Dopadło Cię coś więcej niż przesilenie wiosenne? Zawnioskuj o zapomogę! | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-11

Dopadło Cię coś więcej niż przesilenie wiosenne? Zawnioskuj o zapomogę!

DSS
Studencie! Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebujesz wsparcia finansowego - nie zwlekaj i zgłoś się po zapomogę do Komisji Stypendialnej PG.

Zapomoga jest świadczeniem gwarantowanym przez ustawę o szkolnictwie wyższym i jednorazowo możesz otrzymać aż 2500 zł (stawka obowiązująca w roku akademickim 2023/2024).

Nie istnieje ścisły katalog zdarzeń, które uprawniałyby do otrzymania zapomogi. Jeśli nie jesteś pewien, czy powinieneś starać się o zapomogę, zadaj sobie kilka pytań:

• Czy w Twoim życiu pojawiła się jakaś trudność?
  • Czy zastrzyk dodatkowej gotówki, chociaż w pewnym stopniu pomoże rozwiązać Twoje problemy?
  • Czy musiałeś podjąć kosztowną terapię/leczenie (także psychologiczne lub psychiatryczne), na którą nie posiadasz środków?

Jeśli chociaż raz odpowiedziałeś TAK, warto aplikować o zapomogę.

Pamiętaj jednak, że samo nic nie przyjdzie – wymagane jest złożenie wniosku!

Zapomogę można otrzymać dwa razy w roku akademickim. Zanim złożysz wniosek upewnij się, że spełniasz ustawowe warunki

Szczegółowe informacje dotyczące zapomóg znajdziesz na stronie Komisji Stypendialnej.

Przeczytaj

Jeśli przed złożeniem wniosku chcesz przedyskutować swoją sytuację  i porozmawiać z członkiem Komisji, zapraszamy w godzinach dyżurów.

Sprawdź godziny dyżurów

Jeśli nawet z zapomogą życie Ci się nie spina…. Przyjdź do BORF! Porozmawiaj, podziel się problemem, a wspólnie na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie.