Konkurs MF: zostań Analitycznym Liderem i współtwórz politykę makroekonomiczną w MF | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2024-04-03

MF
Czwarta edycja konkursu „Analityczni Liderzy” skierowana jest do studentów i absolwentów: ekonomii i finansów, matematyki, informatyki i nauk fizycznych. Prace konkursowe dotyczą dwóch tematów – z obszaru makroekonomii i obszaru analizy mikrodanych. Na najlepszych czekają 4 płatne staże w Ministerstwie Finansów (MF).

Interesujesz się ekonomią, ekonometrią lub analizą danych (Big Data)? Sprawdź swoją wiedzę i umiejętności poprzez rozwiązanie jednego z zadań konkursowych i zostań Analitycznym Liderem współtworzącym politykę makroekonomiczną podczas płatnego stażu w Ministerstwie Finansów!

Na najlepszych czekają 4 płatne staże w Departamencie Polityki Makroekonomicznej.

Udział w konkursie

Pracę konkursową na jeden z 2 tematów prześlij do 19 kwietnia 2024 r. formularz aplikacyjny dostępny jest pod tym adresem

Uwaga! praca nie może przekroczyć trzech stron formatu A4.

Dołącz CV oraz kopię dokumentu, który potwierdza status studenta/absolwenta (np. ważnej legitymacji studenckiej, zaświadczenia z uczelni potwierdzającego status studenta lub skan dyplomu ukończenia studiów).

Harmonogram konkursu

• 19 kwietnia 2024 r. – termin przesyłania zgłoszeń,
  • do 17 maja 2024 r. – informacja o terminie rozmów z autorami wybranych prac konkursowych,
  • 22 maja – 4 czerwca 2024 r. – rozmowy kwalifikacyjne,
  • 5 czerwca 2024 r. – publikacja wyników na stronie MF gov.pl/finanse/analityczni-liderzy.

Analitycznym Liderom oferujemy:

• płatny staż w MF,
  • elastyczne terminy stażu
  • możliwość pracy hybrydowej,
  • udział w pracach zespołów roboczych, które zajmują się tworzeniem założeń makroekonomicznych do polityk gospodarczych realizowanych w Polsce,
  • praca przy złożonym modelu gospodarki polskiej wykorzystywanym do opracowania oficjalnych prognoz gospodarczych MF,
  • możliwość uczestnictwa w wybranych szkoleniach realizowanych przez MF oraz krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych,
  • możliwość tworzenia opracowań naukowych wraz z doświadczonymi pracownikami MF.

Regulamin i zadania konkursowe

Więcej informacji, w tym regulamin konkursu, zadania konkursowe i kontakt do organizatorów, jest dostępne na gov.pl/finanse/analityczni-liderzy.