Gigant branży morskiej zaprasza studentów z Trójmiasta do udziału w hackathonie | Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-03-26

Gigant branży morskiej zaprasza studentów z Trójmiasta do udziału w hackathonie

Hackathon
Po raz pierwszy, w zmaganiach, w ramach organizowanego hackathonu mogą wziąć udział polscy studenci. Stena Line Propeller Prize odbędzie się w dniach:  23-24 kwietnia 2024 roku, w szwedzkiej Karlskronie.

Wydarzenie odbywające się pod patronatem największego pasażerskiego przewoźnika na Bałtyku organizowane jest w partnerstwie z Blue Science Park w Karlskronie oraz Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia. Kierowane jest do polskich i szwedzkich studentów ostatniego roku studiów licencjakich lub magisterskich, na takich kierunkach, jak: zarządzanie, informatyka, biotechnologia, inżynieria lub ochrona środowiska, transport, logistyka a także innych, związanych z branżą morską. 

Jak to działa?

Uczestnicy, zostaną przydzieleni do interdyscyplinarnych, anglojęzycznych zespołów,  które w ciągu 24 godzin opracują propozycję rozwiązania dla postawionego przed nimi  zadania. Czego będzie dotyczyć? Zadanie będzie dotyczyć branży morskiej, a zaproponowane przez uczestników rozwiązanie powinno być innowacyjne i zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju.

Dlaczego warto się zgłosić?

Stena Line Propeller Prize Hackathon to nie tylko konkurs; to platforma dla studentów, którzy mogą rozwijać swoje umiejętności, poszerzać sieć kontaktów i zdobywać praktyczne doświadczenie, pracując nad rzeczywistymi przypadkami przedstawionymi przez przewoźnika. Organizatorzy pokrywają koszty podróży i zakwaterowania polskich uczestników. 

- Gdynia i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny na co dzień wspierają rozwój innowacyjnych technologii. Dzięki partnerstwu w organizacji tegorocznego hackathonu to niepowtarzalna szansa dla młodych, zdolnych studentów w trójmiejskich uczelni na sprawdzenie się w kreatywnej pracy, w międzynarodowym środowisku nad realnymi zadaniami, a także nawiązanie cennych relacji, które mogą zaowocować w ich przyszłej karierze zawodowej – mówi  Anna Borkowska, dyrektorka Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Oprócz bezcennego doświadczenia zdobytego podczas udziału w hackathonie, zwycięzcy będą mieli szansę nawiązać kontakty z profesjonalistami z branży morskiej.

Stena Line Propeller Prize Hackathon odbędzie się w Multi Lecture Hall, Blekinge Institute of Technology, w Karlskronie (Szwecja).

Zgłoszenia i szczegóły dostępne na stronie wydarzenia: https://www.bluesciencepark.se/stena-line-propeller-prize/

Termin nadsyłania aplikacji: 15. kwietnia 2024 r. 

BACKGROUND:

Stena Line |  jest jednym z największych na świecie operatorów promowych, z nowoczesną flotą statków i rozległą siecią tras w Europie. Koncentrując się na zrównoważonym rozwoju i innowacjach, Stena Line jest zaangażowana w dostarczanie niezawodnych i wydajnych rozwiązań transportu morskiego dla pasażerów i towarów.

Pomorskie Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | PPNT Gdynia to hub organizacji biznesowo-naukowych i największy Park Naukowo-Technologiczny w Polsce. Jest siedzibą niemal 300 innowacyjnych firm oraz  prężnie działającym centrum biznesowym. Misją Parku jest aktywne wspieranie i tworzenie warunków do rozwoju inicjatyw i projektów opartych o wysokie technologie.

Blue Science Park | koncentruje się na przyspieszeniu cyfryzacji w biznesie i społeczeństwie oraz wzmocnieniu rozwoju sektora morskiego.

Stena Line Propeller Prize
 

16 wyświetleń